BISKUP UPUTIO SAŽALNICU PRIGODOM SMRTI KARDINALA MEISNERA

8-5-2017 1Na vijest o smrti umirovljenog kölnskog nadbiskupa kardinala Joachima Meisnera biskup Antun Škvorčević uputio je sljedeću sažalnicu njegovu nasljedniku kardinalu Rainer Maria Woelkiju:

„Prigodom odlaska s ovoga svijeta kardinala Joachima Meisnera, želio bih Vama i svima drugima koji u Kölnskoj nadbiskupiji za njim tuguju, izraziti iskreno kršćansko suosjećanje. Tijekom dvadeset godina, od utemeljenja Požeške biskupije, 5. srpnja 1997. bio sam s nadbiskupom Meisnerom prijateljski povezan. Susreti s njime bili su izvanredna prigoda u kojoj sam bio dionikom njegovih jasnih i duboko vjerničkih stavova. Želio bih za to preminulom Kardinalu najdublje zahvaliti a njegovu dušu povjeriti Pobjedniku nad smrću.
Ostajem s Vama povezan u molitvi za vjernog služitelja Kölnske Crkve, te Vas u nadi uskrsnuća bratski u Gospodinu pozdravljam."