BISKUP ŠKVORČEVIĆ POSJETIO DVANAESTEROČLANU OBITELJ ČATAK U HRNJEVCU

DSCN0062Dana 5. srpnja, na 20. obljetnicu utemeljenja Požeške biskupije i svoga biskupskog imenovanja, biskup Antun Škvorčević u pratnji Ivana Popića, novog ravnatelja Caritasa Požeške biskupije i župnika Tome Mrnjca posjetio je obitelj Jure i Ivane Čatak iz Hrnjevca u vetovačkoj župi koja je nedavno krstila svoje dvanaesto dijete. Uz djecu biskupa je dočekala majka te mu predstavila najmlađe dijete, kćer Katarinu koja je krštena prošloga tjedna dok su se ostala djeca sama predstavila te ispričala ponešto o svojim školskim uspjesima, a najmlađi o svojim igrama.

DSCN0062Biskup je zahvalio na prihvaćanju dara života dvanaestoga djeteta, i čestitao njegovo krsno preporođenje, te se zanimao za obiteljsku situaciju i materijalno stanje obitelji. Mogao se uvjeriti da je ono teško i da uz dosadašnju pomoć Caritasa Požeške biskupije i drugih dobročinitelja treba pronaći mogućnost da obitelj dobije u kuću vodu i druge osnovne potrepštine kako bi djeca imala osnovne higijenske uvjete za život. Pri kraju posjeta biskup je djeci uručio darove, a majci čestitku s novčanim prilogom.