Biskupski_dvor

duhovnikutak2

POŽEŠKI BISKUP ČESTITAO ŽIDOVIMA BLAGDANE

Požeški biskup Antun Škvorčević čestitao je Kotelu_Da-Donu, glavnom rabinu Židovske vjerske zajednice Bet Israel u Hrvatskoj te Lucianu Moši Preleviću, rabinu Židovske općine u Zagrebu blagdan Roš Hašana i Jom Kipur. U čestitci biskup kaže: „Prigodom blagdana Roš Hašana i Jom Kipur primite moju srdačnu čestitku, koju upućujem i svim članovima Vaše zajednice. Navedeni blagdani snažno podsjećaju da ljudska povijest i sve postojeće ima svoj dublju razinu kojoj je Bog početnik i vođa te joj daje konačni smisao. Molim da svi u Hrvatskoj koji vjeruju u Boga Abrahamova i njegovu Objavu, međusobno povezani u poštovanju i razumijevanju zajednički u našem društvu promiču Božju istinu o čovjeku i svemu stvorenom.“

Naša izdanja

MEĐUBISKUPIJSKI SUD